Co je součástí hrubé stavby?

Stavba stěnových konstrukcí:

Konstrukce blokových stěn může snížit náklady na obecné stavební práce, urychlit proces zdění a zvýšit tepelnou účinnost domu.

  • Expandované hliněné bloky

Expandované hliněné bloky jsou lisovanou směsi písku, expandovaného jílu, cementu a vody.  Díky svému složení je tento druh bloků relativně lehký, porézní a slouží dobrým izolačním materiálem. Bloky mohou být různých velikostí a tvarů, dutými a plnými.  Zdění z takového materiálu není obtížné a lze jej provést vlastními rukama.

 

  • Silikátové bloky

Silikátové bloky jsou materiálem,  který lze připsat k lehkému betonu, skládajícího se z cementu, páleného vápna, křemičitého písku a vody. Domy z takového bloku jsou klasifikovány jako kámenný. Výhody konstrukcí z tohoto materiálu spočívají v tom, že pórobeton nehnije, je to materiál šetrný k životnímu prostředí, ale jednou z nejdůležitějších vlastností je lehkost a tepelná účinnost.Provzdušněné betonové domy ušetří až 30% na vytápění.

  • Keramické bloky

Keramické bloky  jsou typem bloku, skládající se z hlíny, jemných pilin a písku, které mají speciální zpracování.  Tento materiál má zvýšenou zvukovou izolaci a zvýšenou odolnost proti přenosu tepla, má také vysokou odolnost proti mrazu a ohni.

  • Cihla

Cihla je rozdělena do 2 hlavních typů keramiky, které zahrnují kalcinovanou hlínu a silikát (základem je písek, vápno a některé přísady).  Výhodou zděných stěn je její trvanlivost, kráse, schopnost postavit projekt jakékoli složitosti, odolnost vůči plísním a korozi.

  • Betonové / monolitické konstrukce

Betonové / monolitické konstrukce patří mezi stavební konstrukce, které se vyrábějí ze směsi betonu a speciálního bednění (speciální konstrukce, která slouží jako forma pro pokládku monolitního betonu).  Díky bednění získává budova stabilitu, tuhost a pevnost. Výhodou takových domů je, že mají jedinečné ukazatele úspory tepla, zvukové vodivosti, větší pevnost a nižší hmotnost. Dokončený dům nevyžaduje přípravu k dokončovacím pracím.

Někdy materiál stěn je současti návrhu designu celého domů, ale ve většině případů je možná vlástní volba. Preference se berou v úvahu po dohodě s našimi architekty.

Pokrývačství

Pokrývačstská práce - instalace krokvového systému, izolace, parozábrany, laťování, montáž střešní krytiny.

Montáž oken a dveří

Montáž oken a dveří je poslední fází výstavby domu.  Takové dokončovací práce vyžadují dodržení určitých pravidel při instalaci dvojskel a okenních bloků.  Životnost konstrukce závisí na kvalitě výroby a správné instalaci.  Náklady na práci s okny jsou ovlivněny vlastnostmi a typem materiálu, konfigurací, složitostí designu, kvalitou profilu a doplňků.  Nabízíme Vám nejspolehlivější okna a dveře při stavbě Vašeho domu, které vás potěší kvalitním a jedinečným designem po mnoho let.

Izolace a dokončení fasády

Izolace domů a obložení fasády jsou dva vzájemně propojené technologické procesy ve výstavbě.  Řeší několik problémů najednou: chrání budovu před nepříznivými povětrnostními vlivy, šetří chladicí kapalinu a zdobí vnější povrch stěn.

Stejně jako u všech dokončovacích prací, před zahájením fasádního opláštění, připravuje se základ.  Pokud se jedná o dům ve výstavbě, není nutná zvláštní příprava - všechny druhy prací se provádějí v určitém pořadí.  Specialisté naší architektonické a stavební společnosti při zateplování  a obložení fasády domu používají osvědčené metody a materiály, které vám mohou ušetřit čas i peníze.

Latest Posts
>